Çınarlı, Atatürk Cad. No 29 D:Kat 13, 01050 Seyhan/Adana

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya'da oldukça yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Türkiye de ise yaklaşık olarak 40 seneden beridir kişisel gelişim merkezlerinde bireysel kurslar ile verilmeye başlanmıştır.

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya’da oldukça yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Türkiye de ise yaklaşık olarak 40 seneden beridir kişisel gelişim merkezlerinde bireysel kurslar ile verilmeye başlanmıştır.

Hızlı okuma genel olarak bir alışkanlık değişimidir. Sıradan olan okuma şeklini değiştirmek için, hızlı okuma yöntemleri kullanmak zorunludur.

Hızlı okuma yöntemleri ilk olarak göz kaslarını güçlendirmek ile başlar. İnsanoğlunun kas yapılarının tamamı gelişmeye elverişli yapıdadır. Bir sporcunun günlük antrenman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme antrenmanları yapılmaktadır.

En önemli antrenmanlar arasında görüş alanını genişletme uygulamaları vardır. Sağlıklı bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek defada görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 ayrı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temellerini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekleme süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda yine günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görüş alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma antrenmanları yapmak gerekir. Bu yöntemde online platform da 4 ayrı teknikle verilmektedir.

Bu antrenmanlardan  farklı olarak da beyin antrenmanları ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin antrenmanları bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan usuller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizin de yapmanız gereken sadece online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumaya başlamak.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize en uygun olan eğitim grubundan sisteme hemen üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.